dziecimłodzieżnauczyciele
home    PGLPGL Lasy
Państwowe
 blog leśniczego        skrzydlate myśli        blog edukatora    
Scenariusze Co się teraz dzieje w lesie? Zorganizuj wycieczkę Forum Blog edukatora
HOME  >  Aktualności  >  Leśny Festyn Rekreacyjny w Sopocie
 kontaktmapa serwisu
Logowanie
Login
Hasło
Przypomnij hasło 
Nie masz konta ? Zarejestruj sie
Szybkie linki
Słownik
Mapa

Leśny Festyn Rekreacyjny w Sopocie

Leśny Festyn <br>Rekreacyjny w Sopocie
Leśny Festyn
Rekreacyjny w Sopocie
Prezentacje, konkursy i zabawy przygotowane przez leśników, defilada Orkiestry Reprezentacyjnej Lasów Państwowych i koncert Grażyny Łobaszewskiej - to tylko niektóre z atrakcji czekające wszystkich, którzy odwiedzą Skwer Kuracyjny w Sopocie w sobotę 11 września.

„Zwiedzaj swój las” to hasło tegorocznego Leśnego Festynu Rekreacyjnego, który rozpocznie się o godz. 11.00 w sobotę 11 września na Skwerze Kuracyjnym przy sopockim molo.  Na kilkunastu stoiskach gdańscy leśnicy zorganizują liczne konkursy, gry i zabawy o tematyce przyrodniczoleśnej, podzielą się swoją wiedzą z zakresu rozpoznawania zwierząt i roślin, w tym także grzybów, które spotkać można w pomorskich lasach, pokażą jak należy się zachować, aby w lesie czuć się bezpiecznie i nie zakłócać naturalnego rytmu życia jego mieszkańców. 
W obliczu zbliżającej się zimy będzie można dowiedzieć się, jak pomóc ją przetrwać leśnym zwierzętom.

Strażnicy leśni z kilku nadleśnictw zaprezentują swoje nowocześnie wyposażone samochody patrolowe. Tradycyjnie już także na stoisku najstarszego polskiego leśnego ogrodu dendrologicznego w Wirtach będzie można kupić po bardzo atrakcyjnych cenach sadzonki drzew i krzewów leśnych i ozdobnych oraz uzyskać fachową poradę na temat ich sadzenia i dalszej uprawy. Miłośnicy kwalifikowanej turystyki leśnej dowiedzą się, gdzie w pomorskich lasach wytyczone są ścieżki i szlaki do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej bądź konnej. 

W stoisku Klubu Dżentelmena Szos będzie można wymienić zużytą oponę samochodową na sadzonkę leśnego drzewka. Poza tym swój dorobek w zakresie turystycznego udostępniania lasów zaprezentują także zaproszone do udziału w festynie Parki Krajobrazowe i Liga Ochrony Przyrody. Koło Gospodyń Wiejskich z gminy Osieczna, wzorem roku ubiegłego, przywiezie zrobione przez mieszkanki tej śródleśnej gminy przetwory z runa leśnego.

Na sąsiadującej z Placem Kuracyjnym estradzie, muszli koncertowej, prezentować się będzie m.in. Zespól Sygnalistów Myśliwskich „Jantar” z Cewic, Orkiestra Reprezentacyjna Lasów Państwowych z Tucholi, Polski Zakon Sokolniczy także z Tucholi oraz zespół „Timur i Jego Drużyna” specjalizujący się w repertuarze festynowo-folkowym i biesiadnym. Festyn zakończy koncert, który zapewne będzie wielkim wydarzeniem artystycznym dla całego Sopotu. Ok. godz. 16-tej na estradzie pojawi się Grażyna Łobaszewska z zespołem Ajagore w repertuarze złożonym m.in. z jej największych przebojów oraz utworów z repertuaru Czesława Niemena. 

Wstęp oczywiście wolny.Patroni medialni festynu: Radio Gdańsk, Polska The Times – Dziennik Bałtycki.
Festyn dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdański. 


© 2006-2019 Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
przy współpracy    NFOŚiGW 
CMS by WEB interface
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij