dziecimłodzieżnauczyciele
home    PGLPGL Lasy
Państwowe
 blog leśniczego        skrzydlate myśli        blog edukatora    
Scenariusze Co się teraz dzieje w lesie? Zorganizuj wycieczkę Forum Blog edukatora
HOME  >  Aktualności  >  Targi Edukacyjne z leśnikami
 kontaktmapa serwisu
Logowanie
Login
Hasło
Przypomnij hasło 
Nie masz konta ? Zarejestruj sie
Szybkie linki
Słownik
Mapa

Targi Edukacyjne z leśnikami

Przez trzy intensywne dni, od 4 do 6 marca, poznańscy leśnicy spotykali się z odwiedzającymi Targi Edukacyjne na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym roku imprezę odwiedziło 45 tys. osób, czyniąc ją jednym z największych tego typu wydarzeń w Europie. Były to bardzo pracowite dni, pełne ciekawych spotkań, burzliwych dyskusji i często śmiesznych momentów.

Stanowisko Lasów Państwowych było częścią EkoForum, które skupia instytucje państwowe i samorządowe oraz organizacje pozarządowe chroniące kształtujące środowisko przyrodnicze, promujące zrównoważony rozwój i aktywną edukację przyrodniczą.

Leśnicy zaaranżowali swoje stoisko na las, pełen zwierzyny, śpiewu ptaków i zapachu żywicy. Odwiedzający mogli również dosłownie zasmakować lasu w postaci przetworów z leśnych darów – orzechów, grzybów i pigwy.

Wśród zwiedzających były zarówno grupy szkolne, nauczyciele, metodycy, jak i całe rodziny. Mieli oni szansę zapoznać się z ofertą edukacyjną i turystyczną Lasów Państwowych, a bardziej dociekliwi prowadzili dyskusje z leśnikami na tematy dotyczące ochrony przyrody, łowiectwa i hodowli lasu.

Dla dorosłych leśnicy przygotowali pytania z leśnictwa i łowiectwa

Dla dorosłych leśnicy przygotowali pytania z leśnictwa i łowiectwa

Rodzice z dziećmi mogli spędzić miło czas, rozglądając się po stoisku i słuchając opowieści leśników o życiu leśnych gatunków zwierząt. Najmłodszych bardzo cieszyło spotkanie z maskotką eRysia. Nie zabrakło chętnych do przymiarki. Lubiący wyzwania rozwiązywali przyrodnicze zagadki.

Specjalnie dobrany zespół edukatorów z RDLP w Poznaniu pod szyldem Lasów Państwowych promował wizerunek LP jako organizacji czynnie zaangażowanej w ochronę przyrody i aktywne metody edukacji ekologicznej.

 


Targi Edukacyjne to wspólne przedsięwzięcie Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich. Świętujące w tym roku jubileusz 15-lecia targi było vademecum wiedzy o szkole i edukacji. Wydarzenie adresowane jest do uczniów i ich rodziców, pedagogów, dyrektorów szkół i przedstawicieli samorządów. Siłą targów jest ich przekrojowa oferta – zaprezentowało się na nich 280 publicznych i niepublicznych szkół wszystkich szczebli, a wśród nich szkoły podstawowe, gimnazjalne, ponadgimnazjalne, policealne oraz szkoły wyższe.

© 2006-2019 Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
przy współpracy    NFOŚiGW 
CMS by WEB interface
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij