dziecimłodzieżnauczyciele
home    PGLPGL Lasy
Państwowe
 blog leśniczego        skrzydlate myśli        blog edukatora    
Scenariusze Co się teraz dzieje w lesie? Zorganizuj wycieczkę Forum Blog edukatora
HOME  >  Aktualności  >  Lasy na Pikniku Naukowym
 kontaktmapa serwisu
Logowanie
Login
Hasło
Przypomnij hasło 
Nie masz konta ? Zarejestruj sie
Szybkie linki
Słownik
Mapa

Lasy na Pikniku Naukowym

Bliskie poznawanie
owadów

12 czerwca w Warszawie już po raz czternasty spotkali się młodzi miłośnicy nauki. W Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik wzięło udział 215 instytucji z 21 krajów świata. Na imprezie zaprezentowały się również Lasy Państwowe.

Piknik Naukowy to największa w Europie impreza plenerowa o tematyce naukowej, której celem jest upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych poprzez prezentowanie ciekawych eksperymentów i doświadczeń. Hasło przewodnie tegorocznej imprezy to „Wielki Mikroświat”.

Ciesząca się ogromnym zainteresowaniem, przygotowana przez zespoły ochrony lasu ekspozycja pozwalała zwiedzającym m.in. bliżej poznać owady – najliczniejszych mieszkańców lasu, podziemne i naziemne życie lasu oraz zrozumieć zachodzące w przyrodzie różne zależności i procesy.

Piknik pozwolił odwiedzającym na poznanie działalności zespołów ochrony lasu.Jednostki te monitorują bieżący stan lasu, dbają o chronione gatunki roślin i zwierząt oraz siedliska przyrodnicze. Są również doradcami i ekspertami dla pracowników LP w ochronie lasu i przyrody. Działają jako swoiste leśne pogotowie diagnostyczne.

Tekst i zdjęcie: Wojciech Mędrzak

© 2006-2019 Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
przy współpracy    NFOŚiGW 
CMS by WEB interface
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij