dziecimłodzieżnauczyciele
home    PGLPGL Lasy
Państwowe
 blog leśniczego        skrzydlate myśli        blog edukatora    
Scenariusze Co się teraz dzieje w lesie? Zorganizuj wycieczkę Forum Blog edukatora
HOME  >  Aktualności  >  Satyra w Birczy
 kontaktmapa serwisu
Logowanie
Login
Hasło
Przypomnij hasło 
Nie masz konta ? Zarejestruj sie
Szybkie linki
Słownik
Mapa

Satyra w Birczy

Rysunek satyryczny w konkursie \

Przez cały sierpień zwiedzający Ośrodek Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Birczańskie” w Nadleśnictwie Bircza mogą obejrzeć ciekawą ekspozycję. Przedstawia ona ponad sto prac laureatów i uczestników IX Ogólnopolskiego Konkursu na Rysunek Satyryczny i Animację Filmową dla Szkół Plastycznych pt. „Zagrożenia środowiska naturalnego człowieka”.

Celem konkursu było poruszanie tematów mówiących o przyczynach i skutkach zagrożenia naszego środowiska naturalnego w sposób satyryczny i humorystyczny. Jego organizatorami są: Zespół Szkół Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu i Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Prezentowana wystawa doskonale wpisuje się w edukacyjną działalność LKP Lasy Birczańskie.

Od trzech edycji, oprócz kategorii „rysunek satyryczny”, organizatorzy wprowadzili kategorię „satyryczny komiks lub film animowany”. To właśnie prace wykonane w formie historyjek komiksowych szczególnie dobrze docierają do młodych ludzi i wzbudzają największe zainteresowanie. Forma ta pozwala o sprawach bardzo ważnych „rozmawiać” w sposób zrozumiały dla ludzi młodych. Dzięki temu wzrasta świadomość młodego pokolenia dotycząca środowiska naturalnego.

W ciągu kilku pierwszych dni wystawę obejrzało ponad 300 osób.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Kałamarz
Nadleśnictwo Bircza

Rysunek satyryczny w konkursie \
    
© 2006-2019 Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
przy współpracy    NFOŚiGW 
CMS by WEB interface
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij