dziecimłodzieżnauczyciele
home    PGLPGL Lasy
Państwowe
 blog leśniczego        skrzydlate myśli        blog edukatora    
Scenariusze Co się teraz dzieje w lesie? Zorganizuj wycieczkę Forum Blog edukatora
HOME  >  Aktualności  >  55 tablic stanęło we wrocławskich lasach
 kontaktmapa serwisu
Logowanie
Login
Hasło
Przypomnij hasło 
Nie masz konta ? Zarejestruj sie
Szybkie linki
Słownik
Mapa

55 tablic stanęło we wrocławskich lasach

Tablica prezentującą kompleks leśny Las Mokrzański
Tablica prezentującą kompleks
leśny Las Mokrzański

Wrocławskie lasy wzbogaciły się o spójny system tablic informacyjno-edukacyjnych. Stanęły one zarówno w lasach miejskich, jak i państwowych. To wynik współpracy nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu z Urzędem Miasta.

Porozumienie w sprawie wykonania systemu tablic „Lasy Wrocław” podpisano w wrześniu 2010 r. Zawartość tablic została przygotowana przez Wydział Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta przy współpracy z RDLP we Wrocławiu. Wszystkie tablice (30 w lasach miejskich i 25 w lasach państwowych) wykonała i zamontowała w terenie specjalistyczna firma zewnętrzna.

Zamontowanie tablic jest częścią długofalowej współpracy leśników z samorządowcami. Wcześniej opracowano spójne informacje o lasach Wrocławia i udostępniono je na stronach internetowych urzędu miasta i RDLP oraz wydano folder informacyjny o tutejszych lasach wraz z mapą.

Działania te podsumowano na spotkaniu przedstawicieli RDLP i urzędu miasta, które odbyło się 5 stycznia 2011 r. Podkreślano, że wspólnie zrealizowane projekty przyczyniły się do stworzenia jednolitego systemu informacji o tutejszych lasach – tak ważnego dla mieszkańców Wrocławia. Zarówno leśnicy, jak i przedstawiciele urzędu miasta zadeklarowali chęć dalszej współpracy w roku 2011 – ogłoszonym przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Międzynarodowym Rokiem Lasów.

Marek Zięba,
rzecznik prasowy RDLP we Wrocławiu
© 2006-2019 Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
przy współpracy    NFOŚiGW 
CMS by WEB interface
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij