dziecimłodzieżnauczyciele
home    PGLPGL Lasy
Państwowe
 blog leśniczego        skrzydlate myśli        blog edukatora    
Scenariusze Co się teraz dzieje w lesie? Zorganizuj wycieczkę Forum Blog edukatora
HOME  >  Aktualności  >  Przedszkolaki dokarmiają zwierzęta
 kontaktmapa serwisu
Logowanie
Login
Hasło
Przypomnij hasło 
Nie masz konta ? Zarejestruj sie
Szybkie linki
Słownik
Mapa

Przedszkolaki dokarmiają zwierzęta

przedszkolaki_dokarmiają

Taką lekcję dzieci zapamiętają na długo
Leśnicy z Nadleśnictwa Jedwabno wspólnie z dziećmi z Przedszkola Samorządowego w Jedwabnie zorganizowali akcję dokarmiania zwierzyny. W zaśnieżone lasy leśnictwa Jedwabno ruszyło 65 dzieci z 8 opiekunami i leśnicy, obserwując dobrze widoczne na śniegu ślady zwierząt.

Dzieci, przygotowując się do wizyty w lesie, sukcesywnie zbierały karmę. Wśród kilkudziesięciu kilogramów smakołyków znalazły się m.in.: ziemniaki, marchew, buraki, jabłka, chleb, ziarna zbóż, a nawet siano. Leśnicy wspomogli przedszkolaki dostarczając sianokiszonkę, ziarna kukurydzy i bukiew.

Po dotarciu na miejsce (co dla niektórych maluchów było niemałym wyzwaniem), wszystkie dzieci przystąpiły do zorganizowanego przy udziale leśników dokarmiania zwierzyny. Każdy mógł osobiście wysypać karmę i odczuć tym samym swój bezpośredni udział w akcji.

Od leśniczego dzieci dowiedziały się, jak bardzo potrzebna zwierzętom jest pomoc ludzi – zwłaszcza, kiedy zima bywa tak śnieżna i mroźna jak w tym roku. Z pewnością niezapomniane będą odwiedziny leśnych paśników (dla niektórych nawet wizyta w środku paśników), tym bardziej, że na zakończenie odbyło się ognisko, połączone z pieczeniem kiełbasek i gorącą herbatą.

 

Tekst: Joanna Trędowska
Zdjęcie: Zdzisław Sztejna

 
© 2006-2019 Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
przy współpracy    NFOŚiGW 
CMS by WEB interface
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij