dziecimłodzieżnauczyciele
home    PGLPGL Lasy
Państwowe
 blog leśniczego        skrzydlate myśli        blog edukatora    
Scenariusze Co się teraz dzieje w lesie? Zorganizuj wycieczkę Forum Blog edukatora
HOME  >  Aktualności  >  Europejski konkurs z wiedzy leśnej
 kontaktmapa serwisu
Logowanie
Login
Hasło
Przypomnij hasło 
Nie masz konta ? Zarejestruj sie
Szybkie linki
Słownik
Mapa

Europejski konkurs z wiedzy leśnej

Lasy Państwowe i Towarzystwo Przyjaciół Lasu organizują międzynarodowy konkurs „Młodzież w Lasach Europy” („Young People in European Forests”). W konkursie trzeba się wykazać wiedzą o lasach Polski i Europy. Najlepsi uczniowie wywalczą dla swoich szkół nagrody pieniężne i będą mogli spotkać się w finale ze swoimi kolegami z innych krajów.

Konkurs przeznaczony jest dla młodzieży w wieku 12-18 lat. Dyrektor szkoły zgłasza do konkursu dwu- lub trzyosobowe zespoły. Co najmniej jeden członek zespołu powinien posługiwać się językiem angielskim. Uczniowie zapoznają się z materiałami na temat lasów europejskich, dostępnymi na stronie konkursu – www.ypef.eu. 28 kwietnia zespoły wspólnie rozwiązują test składający się z 50 pytań zamkniętych.

Dla najlepszych szkół i zespołów przewidziano nagrody rzeczowe i pieniężne, nawet 10 tys. zł.  Zespół, który otrzyma najwięcej punktów, przechodzi do międzynarodowego etapu konkursu, który odbędzie się 29 września w Białowieży. W finale uczniowie z Polski spotkają się z kolegami z innych krajów europejskich.

Zapraszamy szkoły do zgłaszania się do konkursu do 12 kwietnia 2011 r.Więcej informacji znajdą Państwo na stronie ypef.eu.


© 2006-2019 Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
przy współpracy    NFOŚiGW 
CMS by WEB interface
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij