dziecimłodzieżnauczyciele
home    PGLPGL Lasy
Państwowe
 blog leśniczego        skrzydlate myśli        blog edukatora    
Scenariusze Co się teraz dzieje w lesie? Zorganizuj wycieczkę Forum Blog edukatora
HOME  >  Aktualności  >  „Choinka z klimatem” w Warszawie
 kontaktmapa serwisu
Logowanie
Login
Hasło
Przypomnij hasło 
Nie masz konta ? Zarejestruj sie
Szybkie linki
Słownik
Mapa

„Choinka z klimatem” w Warszawie

W środę, 30 listopada o godz.12.00 zapraszamy na spotkanie prasowe inaugurujące kampanię „Zadbaj o klimat” Fundacji Ekologicznej ARKA. Tego dnia na dziedzińcu Ratusza zaświeci prawdziwa ekologicznachoinka ze światłem zasilanym przez system rowerowy.

W spotkaniu wezmą udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 141, którzy przygotują ozdoby na choinkę oraz ją rozświetlą. Po konferencji choinka zostanie przekazana do Domu Dziecka nr 9 w Warszawie. 
Choinka w doniczce będzie przystrojona ekologicznymi, naturalnymi ozdobami oraz energooszczędnym oświetleniem LED. Dzięki systemowi rowerowemu (przetwornicy oraz akumulatora) uczestnicy spotkania pedałując na rowerze rozświetlą choinkę. Lampki będzie można zasilić samodzielnie wytworzoną energią tego dnia do godz. 14.00.
Akcja ta zainauguruje ogólnopolską kampanię „Zadbaj o klimat”, realizowaną przez Fundację Ekologiczną ARKA pod honorowym patronatem Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Cel: o 20% mniej CO2 do 2020 roku
Tą akcją chcemy też zainspirować warszawiaków do szczególnego zwrócenia uwagi na sprawy klimatu przed świętami. Jest to okres wzmożonej i często zbytecznej konsumpcji – mówi dyrektor stołecznego Biura Infrastruktury Leszek Drogosz. Akcję choinkową zaczynamy jeszcze sporo przed świętami, kiedy większość z nas zaczyna dopiero myśleć o prezentach. Chcemy zachęcić do mniej konsumpcyjnego podejścia do tych wyjątkowych dni w roku. To również symboliczne zobrazowanie tego ile możemy zdziałać własną energią – dodaje Leszek Drogosz.
Jednocześnie liczymy na energię warszawiaków w naszych działaniach związanych z ochroną klimatu i obniżeniem emisji CO2. Warszawa przyjęła we wrześniu tego roku plan działań tzw. Action Plan, który zakłada redukcję CO2 o 20% do 2020 roku. Niebawem wystartują działania zachęcające warszawiaków i przedsiębiorców do zaangażowania się w realizację tego wspólnego celu – podsumowuje Leszek Drogosz.
Cały plan znaleźć można na stronie: www.inforastuktura.um.warszawa.pl 

Kampania „Zadbaj o klimat”
„Zadbaj o klimat” jest innowacyjnym przedsięwzięciem, w którym do edukacji ekologicznej wykorzystywane są niekonwencjonalne metody i techniki pracy. Jej celem jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie zmian klimatycznych i możliwości oszczędzania energii. Chcemy edukować dzieci i młodzież poprzez zabawę, wspólną realizację zaplanowanych gier i instalacji przestrzennych. Ekologia dla odbiorców tych działań ma nie być nudną lekcją, ale ciekawym, emocjonującym wydarzeniem w którym chętnie biorą udział – mówi prezes Fundacji ARKA Wojciech Owczarz.
 
W ramach kampanii przygotowane będą pokazy „Choinki z klimatem” w Bielsku-Białej i Warszawie, akcje edukacyjne „Kino bez prądu” w 15 miastach wojewódzkich, pokazy puzzli, gier i krzyżówek przestrzennych w 20 miastach, a także szereg wystaw, happeningów i konkursów.

Kampania „Zadbaj o klimat” jest dofinansowywana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

© 2006-2019 Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
przy współpracy    NFOŚiGW 
CMS by WEB interface
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij