dziecimłodzieżnauczyciele
home    PGLPGL Lasy
Państwowe
 blog leśniczego        skrzydlate myśli        blog edukatora    
Scenariusze Co się teraz dzieje w lesie? Zorganizuj wycieczkę Forum Blog edukatora
HOME  >  Aktualności  >  Film o RDLP w Radomiu na liście szkolnych pomocy naukowych
 kontaktmapa serwisu
Logowanie
Login
Hasło
Przypomnij hasło 
Nie masz konta ? Zarejestruj sie
Szybkie linki
Słownik
Mapa

Film o RDLP w Radomiu na liście szkolnych pomocy naukowych

 

Film o RDLP w Radomiu na liście szkolnych pomocy naukowych 

 
Film „Skarby leśnego królestwa” został uznany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej za pomoc dydaktyczną w nauczaniu geografii, biologii i przyrody. Ministerstwo rekomenduje prezentowanie filmu uczniom szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

W piśmie z Ministerstwa Edukacji Narodowej znajduje się informacja, że film został wpisany do wykazu środków dydaktycznych zalecanych do użytku szkolnego. Pismo upoważnia też do umieszczenia na płycie z filmem informacji o następującej treści: „Środek dydaktyczny zalecany do użytku szkolnego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania…”.

„Skarby leśnego królestwa” to film prezentujący fascynujący świat przyrody i bogactwo historyczne terenów Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu. Odkrywa przed widzami dzikie ostępy leśne. Kusi do zorganizowania wypraw dobrze oznakowanymi leśnymi szlakami. Zachęca do skorzystania z bogatej infrastruktury turystycznej. Licznie prezentowane są tu zabytki i miejsca nierozerwalnie związane z historią regionu. Wtopione w leśny krajobraz pamiątki z przeszłości zazdrośnie strzegą swych tajemnic. Wiele z nich widzowie odkrywają w trakcie tej filmowej podróży leśnymi szlakami. Całość doskonale podkreśla głos Krystyny Czubówny w roli lektora.

Scenariusz i komentarz do filmu napisał Mariusz Turczyk. Reżyserem i autorem większości zdjęć jest Michał Ogrodowczyk. Obraz wyprodukował Ośrodek Rozwojowo-Wdrożeniowy Lasów Państwowych w Bedoniu na zlecenie RDLP w Radomiu. Film posiada polską, angielską i niemiecką wersję językową.

Mariusz Turczyk
Rzecznik prasowy RDLP w Radomiu

Pismo potwierdzające wpisanie filmu na listę szkolnych pomocy dydaktycznych 

 

 

© 2006-2019 Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
przy współpracy    NFOŚiGW 
CMS by WEB interface
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij