dziecimłodzieżnauczyciele
home    PGLPGL Lasy
Państwowe
 blog leśniczego        skrzydlate myśli        blog edukatora    
Scenariusze Co się teraz dzieje w lesie? Zorganizuj wycieczkę Forum Blog edukatora
HOME  >  Aktualności  >  Płyty z głosami zwierząt wyróżnione w konkursie edukacyjnym
 kontaktmapa serwisu
Logowanie
Login
Hasło
Przypomnij hasło 
Nie masz konta ? Zarejestruj sie
Szybkie linki
Słownik
Mapa

Płyty z głosami zwierząt wyróżnione w konkursie edukacyjnym

 

 

 

 

 


Płyty z głosami zwierząt
wyróżniona w konkursie

 Cykl płyt z głosami zwierząt, wyprodukowany na zlecenie Lasów Państwowych przez Ośrodek Rozwojowo-Wdrożeniowy LP w Bedoniu, został wyróżniony w konkursie na najlepszy środek dydaktyczny. Konkurs zorganizowany został podczas XII Łódzkich Targów Edukacyjnych, które trwały od 11 do 14 lutego.

Na cykl składają się trzy płyty z głosami ptaków „Jaki to ptak” oraz płyta „Tajemnice puszczy. Rozpoznawanie głosów zwierząt”.
Trzy pierwsze płyty przeniosą nas w różnorodny, dźwiękowy świat ptasich treli. Znajdują się na nich nagrania 120 gatunków ptaków – zarówno pospolitych, jak i rzadkich. Atutem płyty są doskonałej jakości nagrania i szczegółowy opis ptasich śpiewów i głosów zawarty w dołączonej książeczce, a także wnikliwy komentarz.

 

 

 

 

 

 Certyfikat potwierdzający
otrzymane prze ORWLP w Bedoniu wyróżnienie


Czwarta płyta jest wyprawą w świat głosów puszczańskich zwierząt. Znajdują się na niej nagrania głosów ssaków, ptaków i owadów oraz wszystkich naszych odzywających się płazów. Ułożona według pór roku, rozpoczyna się zimą. Odwiedzimy rozmaite puszczańskie środowiska i wsłuchamy się w głosy ich tajemniczych mieszkańców. Poznamy mistrzów puszczańskich nastrojów. Do płyty dołączona jest książeczka z opisami i zdjęciami wszystkich znajdujących się na niej zwierząt. Nagrania opatrzone są ciekawym komentarzem.

Cykl płyt o głosach zwierząt został już wcześniej wyróżniony w konkursie Lasów Państwowych „Nagroda im. Adama Loreta 2007”.

ORWLP w Bedoniu ma także inne osiągnięcia w edukacji. Kolejne cztery filmy przyrodnicze jego produkcji zostały uznane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej za środki dydaktyczne. Są to:

    • „Moczary i uroczyska”,
    • „Skrzydlaci sprzymierzeńcy lasu”,
    • „Funkcje lasu”,
    • „Woda – życie dla lasu”.

Płyty można kupić na stronie ORWLP w Bedoniu [>>]

Elżbieta Trzonek
ORWLP w Bedoniu

 

 

© 2006-2019 Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
przy współpracy    NFOŚiGW 
CMS by WEB interface
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij