dziecimłodzieżnauczyciele
home    PGLPGL Lasy
Państwowe
 blog leśniczego        skrzydlate myśli        blog edukatora    
Scenariusze Co się teraz dzieje w lesie? Zorganizuj wycieczkę Forum Blog edukatora
HOME  >  Aktualności  >  Las w szkole, szkoła w lesie
 kontaktmapa serwisu
Logowanie
Login
Hasło
Przypomnij hasło 
Nie masz konta ? Zarejestruj sie
Szybkie linki
Słownik
Mapa

Las w szkole, szkoła w lesie

Już po raz drugi w tym roku szkolnym Nadleśnictwo Jarocin (RDLP Poznań) wspólnie z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu zorganizowało spotkanie dla dyrektorów szkół i przedszkoli z powiatu jarocińskiego. Konferencja pt. „Las w szkole, szkoła w lesie – edukacja w środowisku przyrodniczym” odbyła się w Ośrodku Edukacji Leśnej w Czeszewie.

Celem spotkania było zaprezentowanie oferty ośrodka. Leśnicy zachęcali nauczycieli do realizowania w Czeszewie lekcji poświęconych przyrodzie i ochronie środowiska.

– Bardzo się cieszymy, że możemy gościć u siebie dyrektorów szkół i przedszkoli, czyli ludzi, którzy fachowo zajmują się kształceniem. My też próbujemy edukować dzieci i młodzież, ale nie robimy tego z pewnością aż tak profesjonalnie – mówił nadleśniczy Krzysztof Schwartz.

– Nasz ośrodek jest do Państwa dyspozycji. Udostępniany jest bezpłatnie. Jedyny koszt, jaki muszą ponieść szkoły, to koszt dojazdu do Czeszewa – wyjaśnił nadleśniczy.

Uczestnicy spotkania byli pod dużym wrażeniem miejsca. Bardzo spodobała im się również instalacja edukacyjna „Rzeka”, za pomocą której w formie zabawy można wytłumaczyć dzieciom różne zjawiska zachodzące w przyrodzie. Również przedstawiciele Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli wypowiadali się bardzo pozytywnie o warunkach stworzonych w Czeszewie:

Myślę, że można tutaj realizować bardzo różne autorskie programy edukacyjne i to na wszystkich poziomach kształcenia. Ważne jest tylko, żeby nauczyciel miał pomysł i żeby mu się chciało. Żeby przyjazd tutaj nie był jak wizyta w muzeum. Ma to być żywa lekcja przyrody podkreślała Danuta Grzanka z ODN.

–  Myślę, że to jest dobre miejsce na realizację projektów, które już niedługo będą musieli wykonywać gimnazjaliści na zakończenie swojej edukacji – dodała D. Grzanka.

Leśnicy z Jarocina już myślą o organizacji warsztatów z udziałem pedagogów, nauczycieli i opiekunów wiosną przyszłego roku.

Jakub Wojdecki
Nadleśnictwo Jarocin

© 2006-2019 Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
przy współpracy    NFOŚiGW 
CMS by WEB interface
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij