dziecimłodzieżnauczyciele
home    PGLPGL Lasy
Państwowe
 blog leśniczego        skrzydlate myśli        blog edukatora    
Scenariusze Co się teraz dzieje w lesie? Zorganizuj wycieczkę Forum Blog edukatora
HOME  >  Aktualności  >  Album o Nadleśnictwie Augustów
 kontaktmapa serwisu
Logowanie
Login
Hasło
Przypomnij hasło 
Nie masz konta ? Zarejestruj sie
Szybkie linki
Słownik
Mapa

Album o Nadleśnictwie Augustów

Nadleśnictwo Augustów wydało kolejną publikację pokazującą piękno tamtejszych lasów oraz działalność edukacyjną prowadzoną przez leśników. Materiały do książki „Nadleśnictwo Augustów. Leśnictwo Puszczańskich Kniei” gromadzono przez kilka lat. Została ona wydana dzięki finansowemu wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

Z dotychczasowych wydawnictw nadleśnictwo może pochwalić się wieloma pocztówkami, kalendarzami i plakatami. Przygotowało również dwa foldery na temat edukacji przyrodniczoleśnej. Jednak duże zainteresowanie problematyką sprawiło, że przygotowane nakłady i ich wznowienia wyczerpały się – stąd pomysł na nowy album.

Wśród kilkudziesięciu tematów zawartych w publikacji znalazły się opisy rezerwatów przyrody, obszarów chronionego krajobrazu, roślin i zwierząt objętych ochroną gatunkową, pomniki przyrody, ścieżki edukacyjne. Zaprezentowano:

  • Centrum Edukacji Leśnej „W Puszczy Głuszca” im. Jana Pawła II,
  • konkursy o tematyce przyrodniczej,
  • wystawy,
  • siedliska podlegające ochronie,
  • ochronę i hodowlę lasu,
  • aspekty kulturowe związane z przyrodą lasów itp.

Liczne fotografie pozwalają nie tylko zrozumieć specyfikę prowadzonych działań edukacyjnych, ale również poznać urodę i bogactwo przyrodnicze polskich lasów na przykładzie jednego z ponad 430 nadleśnictw w Polsce.

Miła współpraca i wyjątkowo cenne efekty wspólnych działań będą z pewnością zachętą do realizacji kolejnych przedsięwzięć tego typu.

Roman Rogoziński
Nadleśnictwo Augustów

© 2006-2019 Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
przy współpracy    NFOŚiGW 
CMS by WEB interface
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij