dziecimłodzieżnauczyciele
home    PGLPGL Lasy
Państwowe
 blog leśniczego        skrzydlate myśli        blog edukatora    
Scenariusze Co się teraz dzieje w lesie? Zorganizuj wycieczkę Forum Blog edukatora
HOME  >  Aktualności  >  Ścieżka przyrodnicza – zimą także dla narciarzy
 kontaktmapa serwisu
Logowanie
Login
Hasło
Przypomnij hasło 
Nie masz konta ? Zarejestruj sie
Szybkie linki
Słownik
Mapa

Ścieżka przyrodnicza – zimą także dla narciarzy

Z obiektów edukacyjnych w lasach można korzystać również w śnieżną zimę. Znakomite warunki dla narciarstwa biegowego i śladowego stwarza choćby ścieżka przyrodnicza ,,Na stokach Żukowa” w Nadleśnictwie Ustrzyki Dolne, która w każdą zimę zamienia się w trasę narciarską.

Licząca 3,5 km ścieżka w leśnictwie Ustianowa stanowi tylko część bogatej sieci tras narciarstwa biegowego. Trasy te, na duktach leśnych i szlakach zrywkowych, wytyczył i przygotował Podkarpacki Okręgowy Związek Narciarski przy wsparciu Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne.

Malowniczo usytuowane, atrakcyjne widokowo, wzorowo przygotowywane trasy, z licznymi zjazdami, podbiegami, mostkami – z roku na rok goszczą coraz więcej zawodników i turystów.

Według opinii specjalistów i samych narciarzy leśne trasy w okolicy Ustrzyk należą do najatrakcyjniejszych tego typu obiektów w Polsce. Odbywają się tu ważne, nie tylko krajowe imprezy, jak choćby legendarny już Bieszczadzki Bieg Lotników czy zawody Pucharu Polski.

Narciarstwo biegowe to sport przyjazny środowisku, służący promocji zdrowego trybu życia, a także sprzyjający poznawaniu przyrody. Daje ono możliwość obcowania z naturą w sposób nie zagrażający jej. I dlatego też narciarstwo biegowe jest szczególnie promowane przez leśników.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Puszczałowski
Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne

© 2006-2019 Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
przy współpracy    NFOŚiGW 
CMS by WEB interface
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij