dziecimłodzieżnauczyciele
home    PGLPGL Lasy
Państwowe
 blog leśniczego        skrzydlate myśli        blog edukatora    
Scenariusze Co się teraz dzieje w lesie? Zorganizuj wycieczkę Forum Blog edukatora
HOME  >  Aktualności  >  eRyś laureatem Webstarfestival
 kontaktmapa serwisu
Logowanie
Login
Hasło
Przypomnij hasło 
Nie masz konta ? Zarejestruj sie
Szybkie linki
Słownik
Mapa

eRyś laureatem Webstarfestival

  10 grudnia 2009 r. w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie Anna Malinowska, rzecznik prasowy Lasów Państwowych, odebrała statuetkę Webstara, przyznaną stronie www.erys.pl. Wortal edukacyjny został uznany przez internautów za najlepszą stronę w kategorii Edukacja i Praca.

Leśny Wortal Edukacyjny Las rysia eRysia www.erys.pl zwyciężył w swojej kategorii w finale V edycji prestiżowego konkursu Webstarfestival, promującego najlepsze strony www. Członkowie Akademii Internetu ocenili wortal jako stronę funkcjonalną i innowacyjną.

Dziękuję wszystkim Internautom, którzy wsparli eRysia – powiedział dyrektor generalny LP Marian Pigan. – Cieszy mnie duża liczba głosów poparcia dla tego portalu, które są poparciem dla pracy wszystkich leśników, dbających zarówno o stan polskich lasów, jak i edukację przyrodniczą społeczeństwa.  

 

 

 

 

 

 

 

Dzieci i młodzież szukają w internecie rozrywki i nowych przyjaźni. Komputer wraz z internetem stają się podstawowym instrumentem pozyskiwania wiedzy. Tworząc Leśny Wortal Edukacyjny, Centrum Informacyjne Lasów Państwowych chciało spełnić te oczekiwania użytkowników.

Las Rysia eRysia powstał 3 lata temu przy finansowym wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przez ten czas zdobył stałych sympatyków, ale co dzień odwiedzają go również nowi użytkownicy. Znajdą oni na stronach eRysia bezpieczną i inteligentną rozrywkę, wiedzę adekwatną do materiału opracowywanego w szkołach. Zaproszeni są do interakcji poprzez galerię fotograficzną i blogi.

Ten sukces eRyś zawdzięcza przede wszystkim społeczności, jaka wokół niego się utworzyła, ale również jego autorom: leśnym edukatorom, fotografom, grafikom oraz autorom mechanizmu strony. Wortal wciąż się rozrasta, pojawiają się na nim nowe treści i konkursy z myślą o tym, by rozwijać naturalną fascynację młodzieży światem przyrodniczym, jego różnorodnością, bogactwem i pięknem. 

Lista laureatów tegorocznej edycji Webstar Festival [>>]

fot. z uroczystości wręczenia R. Nowakowski
fot. statuetki M. Matecki

 

© 2006-2019 Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
przy współpracy    NFOŚiGW 
CMS by WEB interface
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij